|
EST
Vimased õppe uudised:
16 apr
03 apr
19 mar
18 mar

SINUGA JA SINUTA!

Mais täitus Maardu Gümnaasium luule ja lauludega. Ühel reedesel päeval esitati kirjanduslik-muusikalist kompositsiooni „Sinuga ja sinuta“, mis oli pühendatud legendaarsele filmikangelasele Valentina Serovale ja poeet Konstantin Simonovile.

Konstantin Simonovi loomingu hulgas leiame romaane, jutustusi, näidendeid, dokumentaal- ja mängufilmide stsenaariume, poeeme, luuletusi, päevikuid, reisikirju, kirjanduslikke ja ühiskondlikke artikleid. Loomulikult polnud võimalik kõiki nimetatuid käsitleda ühes kompositsioonis, kuid valitud teosed läksid kõigile hinge.

„Konstantin Simonov on poeet, kelle elulugu võib vaadelda läbi tema loomingu,“ märgib kompositsiooni autor Ljubov Bilovitskaja.

Olulisel kohal oli ka Konstantin Simonovi abikaasa Valentina Serova, kellele poeet on pühendanud paljud oma luuletused, muuhulgas ka „Oota mind“.

„Mehe ja naise vahelised suhted, millest üks väljub võitjana,“ leiab ürituse teine korraldaja Ljudmilla Boitšenko.

Erinevate klasside õpilased liitusid ning laulsid ühiselt. Ei olnud võimalik eristada, kes käib seitsmendas, kes kümnendas klassis. „Maardu Gümnaasiumis käib palju andekaid noori. Ning kui on materjal ja esitajad, siis oli lihtne otsustada korraldada taoline üritus,“ sõnas Ljubov Bilovitskaja.

Loodame, et huvitavate inimeste loomingule pühendatud kompositsioone saab ka tulevikus nautida. Ei jäta ju sellised üritused kedagi külmaks.

 

 

Julia Proniagina

Maardu Gümnaasiumi õpilane

Autor: infojuht

26 mai 2016 г.

Kontakt

Gümnaasium

(+372) 60 60 846

(+372) 60 60 846

info@mgm.ee

Ringi 64, Maardu, Eesti 74112

Mittestatsionaarne

(+372) 60 60 848

(+372) 60 60 848

inna.kald@mgm.ee

Ringi 64, Maardu, Eesti 74112