|
EST
Vimased õppe uudised:
16 apr
03 apr
19 mar
18 mar

Üle-Euroopaline spordinädal

„Terves kehas terve vaim“ kõlab tuntud sportlik deviis. Selles aitab meid nii füüsiline kui intellektuaalne aktiivsus. Nagu näitavad Haigekassa koolitervishoiu uuringud oli 2014.a 11,3% õpilastest ülekaalulised. See tõestab, et kahest kehalise kasvatuse tunnist nädalas ei piisa koolinoorte tervise hoidmiseks. Euroopa Komisjon korraldab üle-Euroopalist spordinädalat eesmärgiga ärgitada elama tervislikult ja olla aktiivne, tegeleda regulaarselt füüsilise koormusega ja arendada sporti kõikides Euroopa riikides. Terve nädala toimuvad paljudes erinevates paikades mitmesugused spordiüritused, spordiklubides on avatud uste päevad, kutsutakse külla tuntud sportlasi, kes annavad meistriklasse ning korraldatakse kohtumisi. Igal pool üle Euroopa toimuvad spordifestivalid ja võistlused, millest saab igaüks osa võtta. Kokku osaleb spordinädalal üle 3 miljoni inimese.

Ka Maardu Gümnaasium muutus septembri keskel spordikooliks. Iga päev ootas õpilasi huvitav programm. Iga õpilane sai ennast sportlikust küljest näidata. Toimusid „Lõbusad stardid“, kus võidutses sportlik vaim ja soov olla parim. See aitas kaasa ka paremate tulemuste saavutamisele. Kuid sporti sai teha mitte ainult kehalise kasvatuse tundides, vaid ka vahetundides. Kõige kiiremad, osavamad ja tugevamad klassid said mälestuseks tänukirja. Need, keda spordi tegemine väga ei vaimusta, said end avada sporditeemalises kunstis. 1.-4.klasside õpilased panid kokku näituse „Sport, sport, sport…“. Reedel said aga kõik spordist vaimustunud õpilased minna Spordiringide laadale ja panna end huvitavasse klubisse või spordiringi kirja.

Sport on ideaalne võimalus ennast tundma õppida. Nii mõnegi sportliku saavutuse saame me ju üle kanda ellu. Samuti aitab sport meil mõista, milleks me üldse võimelised oleme. Isegi 10 minutit füüsilist tegevust annab hea portsu energiat ja suurepärase tuju terveks päevaks.

Tegelgem spordiga!

Täname Sergei Petrovi abi eest üle-Euroopalise spordinädala korraldamises!

 

Julia Proniagina

Maardu Gümnaasiumi 10.klassi õpilane

Autor: infojuht

21 september 2016 г.

Kontakt

Gümnaasium

(+372) 60 60 846

(+372) 60 60 846

info@mgm.ee

Ringi 64, Maardu, Eesti 74112

Mittestatsionaarne

(+372) 60 60 848

(+372) 60 60 848

inna.kald@mgm.ee

Ringi 64, Maardu, Eesti 74112