|
EST
Vimased õppe uudised:
16 apr
03 apr
19 mar
18 mar

Koos on huvitavam!

September oli meie gümnaasiumi jaoks koolidevahelise sõpruse kuu. Frank Smith, Suurbritannia poliitik on öelnud: „Üks keel viib teid elukoridori. Kaks keelt avavad sel teel kõik uksed.“ Eriti kui see teine keel on eesti keel. Osata riigikeelt on ju üks meie kohustusi. Lapse aju suudab võõrast keelt omandada väga kiiresti, kuid see võime taandub vanuse kasvades, seetõttu ei või kaotada minutitki ja alustada tuleb kohe.

Sel õppeaastal jätkub Maardu Gümnaasiumis projekt „Koos on huvitavam“ 2.-6.klasside õpilastele. Projekti eesmärk on tuua eesti ja vene õppekeelega koolide õpilasi üksteisele lähemale ja pakkuda keelepraktikat. Selle õppeaasta esimene kohtumine leidis aset 19.septembril, kui Randvere Kooli õpilased külastasid meie kooli ning toimus 4.klasside õpilaste kohtumine. Kui mängitakse mänge ja töötatakse ühise meeskonnana, siis räägivad kõik ühes keeles. Esimene koostööpäev oli väga rikastav: lapsed rääkisid ametitest, meenutasid matemaatikat ebaharilikus võtmes ja said end proovile panna plakatite kujundamises. Õpilased said teada palju uusi sõnu, omandada uusi teadmisi ja leida uusi sõpru. Päeva lõpus said kõik imetleda valminud töödest näitust ning püüdlikumaid premeeriti auhindadega.

Sama projekti raames said meie õpilased käia külas ka Randvere Koolis, kus mängiti arendavaid mänge ning vaadati ägedaid katseid.

Sellega ei ole projekt veel lõppenud. Ees on veel palju huvitavaid tegemisi ja põnevaid kohtumisi. Nagu on öelnud Antoine de Saint-Exupery oma teoses „Kiri pantvangile“: „Naeratus seob meid keelte, kastide ja parteide kiuste. Mul on oma kombed, teisel teistsugused, kuid meil on üks ja sama usk.“ Koos on huvitavam! Koos on lõbusam!

Täname osalemise ja abi eest kõiki projekti selle etapi osalisi!

Julia Proniagina

Maardu Gümnaasiumi õpilane

Autor: infojuht

03 oktoober 2016 г.

Kontakt

Gümnaasium

(+372) 60 60 846

(+372) 60 60 846

info@mgm.ee

Ringi 64, Maardu, Eesti 74112

Mittestatsionaarne

(+372) 60 60 848

(+372) 60 60 848

inna.kald@mgm.ee

Ringi 64, Maardu, Eesti 74112