|
EST
Vimased õppe uudised:
03 apr
19 mar
18 mar
18 mar

Puu- ja juurviljade nädal

Kujundada arusaama õigest toitumisest, mis aitab hoida ja tugevdada tervist, samuti tutvustada juur- ja puuviljade kasulikke omadusi on vaja juba lapseeast alates. Iga inimene soovib olla terve. Tervis – see on rikkus, mida on vaja tugevdada iga päev. Tähtsat rolli tervise hoidmises ja tugevdamises mängib õige toitumine, mis tagab inimesele kõik eluks vajalikud toitained: rasvad, valgud ja süsivesikud. Paljud inimestel, sealjuures paljudel lastel, pole piisavalt teadmisi juur- ja viljade kasulike omaduste kohta. Traditsiooniline puu- ja juurviljade nädal Maardu Gümnaasiumis aitab tõsta koolipere teadlikkust, kujundada õigeid söömisharjumusi ning suurendada vitamiinirikka toidu sööjate hulka.

Uuringud näitavad, et selleks, et suuta lahendada matemaatikaülesandeid ja meelde jätta infot on vaja iga päev ära süüa 6-8 puuvilja. Juur- ja puuviljades on palju vett, seetõttu vähendavad nad samal ajal nälga ja janu ning annavad kiiresti vajalikku energiat. Selline toit sobib suurepäraselt koolilapsele, kelle päev algab juba kell 8 hommikul. Aiasaadustes sisalduvad foolhape ja seleen aitavad tõsta endorfiinide ehk õnnehormoonide hulka. Seetõttu, kui koolipäev on keeruline, tuleb süüa õuna või banaani, mis annavad energiat ja tõstavad meeleolu.

Septembri viimasel nädalal vaadeldi puu- ja juurvilju Maardu Gümnaasiumis paljudest aspektidest. Algklasside õpilased võtsid vastu sügise koos tema andidega traditsioonilisel „Sügispeol“, kus maitsti õunu, mida sel aastal on eriti rohkelt. Kui palju me teame puu- ja juurviljadest? Kas me suudame välja mõelda huvitavaid mõistatusi nende kohta? 1.-3.klasside õpilased osalesid mõistatuste konkursil ja said teada palju huvitavat taimse toidu kohta.

Puu- ja juurviljadest ei pea ainult rääkima, nendega saab ka muud ette võtta. Just seetõttu osalesid 6.-8.klasside õpilased magusate pirukate meistriklassis „Sügisene üllatus“. Õpilased osalesid aktiivselt ka meisterduste konkursil „Nunnu konkurss“. Tööd olid väga erinevad nii loominguise lähenemise, meisterlikkuse kui isu äratamise poolest! Kas kõik ikka teavad, kuidas erinevad aiasaadused välja näevad, näitas joonistuste ja aplikatsioonide konkurss „Pole kasulikumat toitu kui puu- ja juurviljad“. Igaüks, keda võlusid sügisesed viljad, said osaleda fotokonkursil „Kasulikud puu- ja juurviljad“.

Taimne toit – see pole mitte ainult maitsev, vaid ka kasulik. Just seepärast peamegi iga päev sööma puu- ja juurvilju.

Julia Proniagina

Maardu Gümnaasiumi õpilane

Autor: infojuht

04 oktoober 2016 г.

Kontakt

Gümnaasium

(+372) 60 60 846

(+372) 60 60 846

info@mgm.ee

Ringi 64, Maardu, Eesti 74112

Mittestatsionaarne

(+372) 60 60 848

(+372) 60 60 848

inna.kald@mgm.ee

Ringi 64, Maardu, Eesti 74112