|
EST
Vimased õppe uudised:
16 apr
03 apr
19 mar
18 mar

TEADMISED ON VALGUS

„Arstidelt ja õpetajatelt oodatakse imet, ja kui ime sünnib, siis mitte keegi ei imesta,“ arutles Austraalia kirjanik ja dramaturg Marie von Ebner-Eschenbach. Pea iga inimene planeedil Maa võib öelda oma esimesele õpetajale aitäh selle eest, mida ta on omal ajal õpilasele andnud, selle eest, et on aidanud õpilasel saada täisväärtuslikuks ühiskonnaliikmeks. Iga päev annavad õpetajad selleks hindamatu panuse.

1994.aastal lepiti kokku ülemaailmse õpetaja päeva tähistamises (World Teachers' Day). Igal aastal tähistatakse rohkem kui 100 riigis 5.oktoobril õpetajate päeva. See on kõikide pedagoogide ametipüha, päev, mil eriliselt rõhutatakse õpetajate rolli kvaliteetse hariduse protsessis. Õpetajate teeneid tasub meeles pidada iga päev, kuid just sel päeval pöördume me õpetaja poole mitte nõuande saamiseks, vaid tänusõnadega. Me soovime, et nad teaks, et me hindame nende väärtuslikku tööd ja püüame neid mitte kurvastada, vaid anda oma õpetajatele põhjust uhkust tunda.

Vastavalt UNESCO statistikainstituudi andmetele on vaja regiooni alghariduse tagamiseks aastaks 2030 leida 3,3 miljonit õpetajat. 2016/2017 õppeaastal töötab Maardu Gümnaasiumis 66 pedagoogi, kes said ühel päeval proovida õpetamise asemel õppimist. Käesoleva aasta õpetajate päeval istusid meie kooli pedagoogid koolipinki ja vanemate klasside õpilased võtsid enda kanda õpetamise raske töö. Saadud kogemus pani õpilasi rohkem õpetaja rasket tööd hindama, nüüd teavad nad omast käest kui keeruline on teadmisi edasi anda.

Klassides valitses vaikus. Noored „õpetajad“ püüdsid uudsete lähenemistega ja huvitavas võtmes jõuda igaüheni ning jagada oma teadmisi. Õpetajad aga omandasid teadmisi seebivalmistamisest, lauakaunistuste valmistamisest, kvillingust ja kulinaariast. Väga vahva oli jälgida, kuidas õpetajad püüdsid luua ehedat klassipilti ning käituda nagu õpilased. Igaüks sai unustamatu kogemuse ja tegi iseenda jaoks hulga järeldusi.

Nagu on öelnud Dmitri Mendelejev: „Kogu õpetaja uhkus on tema õpilastes, nende külvatud seemnete kasvus. Austage nende tööd!“

Palju õnne, armsad õpetajad!

Julia Proniagina

Maardu Gümnaasiumi õpilane

Autor: infojuht

05 oktoober 2016 г.

Kontakt

Gümnaasium

(+372) 60 60 846

(+372) 60 60 846

info@mgm.ee

Ringi 64, Maardu, Eesti 74112

Mittestatsionaarne

(+372) 60 60 848

(+372) 60 60 848

inna.kald@mgm.ee

Ringi 64, Maardu, Eesti 74112