|
EST
Vimased õppe uudised:
16 apr
03 apr
19 mar
18 mar

EMA, ISA JA MINA!

Stanislav Jerzy Lec, poola XX sajandi poeet, filosoof, kirjanik-satiirik ja aforist on väitnud: „Halb, kui pole kedagi, kes sinu eest hoolitseks. Veel halvem aga, kui sinul pole kellelegi eest hoolitseda.“Kus meid juba varasest lapsepõlvest õpetatakse hoolitsema ümbritsevate inimeste eest? Loomulikult, kodus. Just tänu perekonnale õpime me armastust, vastutust, hoolimist ja austamist.

Sellised üldinimlikud väärtused nagu perekond, armastus, õrnus ja truudus on väga olulised iga inimese elus. Võib tunduda, et tänapäeval on nad kaotanud oma esialgse tähenduse. Olles kinni igapäevases rutiinis oleme unustanud veeta aega oma lähedaste seltsis. Kohati tundub lausa võimatuna veeta ühiseid õnnelikke tunde. Just selliseid hetki aitab luua Maardu Gümnaasiumi traditsiooniline Perepäev.

Novembris täitus koolimaja üksteisest hoolivate inimestega, kes olid valmis kõikideks raskusteks. Sest üheskoos pole üksksi raskus liiga suur. Seekord läksid emad-isad koos lastega merereisile.

Igat perekonda ootas ees mitu vahepeatust, mida tuli läbida etteantud aja jooksul. Töötada tuli ennastohverdavalt ja siis ootas ees peapreemia – Maardu Spordikeskuse basseini tasuta külastus ja Peetri Pizza sooduskupong. Igaüks sai midagi uut õppida ja endas mõne uue oskuse avastada. Piraatide tantsupidu tõi esile hulga säravaid tähti. Kui ka midagi ei õnnestunud, siis saadi hulga toetus- ja lohutussõnu ning vajalikku abi – just see ongi pere edu saladus.

Perekond on iga inimese jaoks kõige tähtsam. Need on inimesed, keda me armastame, kelle eeskuju järgime, kelle eest hoolitseme, kellele soovime kõike head. Perekond annab inimesle armastuse, toetuse, stabiilsuse ja rõõmu. See on laste kasvatamiseks väga vajalik.

„Nimetage seda klanniks, hõimuks, suguvõsaks või dünastiaks: ükskõik, kuidas me seda nimetame, nad see, mida me kõik väga vajame,“ on öelnud Jane Horwood. Hinnake üksteist, oleks toeks oma lähedastele! Tooge oma koju headust ja rõõmu!

 

 Julia Proniagina

Maardu Gümnaasiumi õpilane

Autor: infojuht

30 november 2016 г.

Kontakt

Gümnaasium

(+372) 60 60 846

(+372) 60 60 846

info@mgm.ee

Ringi 64, Maardu, Eesti 74112

Mittestatsionaarne

(+372) 60 60 848

(+372) 60 60 848

inna.kald@mgm.ee

Ringi 64, Maardu, Eesti 74112