|
EST
Vimased õppe uudised:
16 apr
03 apr
19 mar
18 mar

Liita ja korrutada.

Matemaatika on kõikide teaduste kuninganna. Nagu on öelnud Vana-Kreeka filosoof Aristoteles: „Matemaatika kutsub esile korra, sümmeetria ja kindluse, aga need on imeilusa olulisimad väljendusvormid“. Armastada ja osata matemaatikat on tähtis igaühele, sest elu ilma selleta on täiesti võimatu!

Novembris toimus Maardu Gümnaasiumis matemaatika nädal. Iga päev oli õpilastel võimalik selle teadusega tutvuda erinevast küljest. Esimesel päeval said kõik klassid teema, mille kohta teha huvitavaid ja uudseid plakateid, mis olid otse loomulikult seotud numbrite maailmaga. Iga soovija sai näidata oma oskusi intellektuaalsetes ja arendavates mängudes nagu male ja sudoku. Kogu nädala jooksul toimusid tundides viktoriinid, mis aitasid paremini meelde jätta valemeid ja vanemate klasside õpilased tutvustasid 1.-7.klasside õpilastele matemaatika ajalugu ja maailmakuulsaid matemaatikuid. Lisaks eelnevale, sai iga klass ka praktilisi matemaatikaülesandeid lahendada. Näiteks oli vaja välja arvutada, kui palju kulud värvi oma klassi üle värvimiseks, kui palju on vaja maksta elektri eest jne. Vanemate klasside õpilased käisid külas noorematel ning õpetasid neid jagama, korrutama ja tegutsemist murdudega.

Kuid matemaatikale saab läheneda ka hoopis teisiti. Etendus „Alice Imedemaal“ vanemate keelekümblusklasside õpilaste esituses tõestas, et ka matemaatika on imedemaa.

Maleturniiri tulemused:

1.koht – Andrei Dudakov, 1 kl./ Oleg Plodenko, 10 kl.

2.koht – Veniamin Babii, 11 kl.

3.koht – Jevgenia Tomina, 12 kl. /Mihhail Daniljuk, 11 kl.

„Matemaatika annab kindlused vaid tugevatele ja julgetele,“ on öelnud A.Konforovitš. Olge julged, lähendage ülesandeid, arvutage, arendage oma loogikat ja numbrid saavad teie ustavateks sõpradeks kogu eluks!

Täname matemaatikaõpetajaid toreda nädala eest: G. Ištšenko, M. Dudakova, J. Raylyan, T. Štšeblanova, J. Nikiforova, M. Ivanova.

 

Julia Proniagina

Maardu Gümnaasiumi õpilane

Autor: J. Pronjagina

07 detsember 2016 г.

Kontakt

Gümnaasium

(+372) 60 60 846

(+372) 60 60 846

info@mgm.ee

Ringi 64, Maardu, Eesti 74112

Mittestatsionaarne

(+372) 60 60 848

(+372) 60 60 848

inna.kald@mgm.ee

Ringi 64, Maardu, Eesti 74112