|
EST
Vimased õppe uudised:
16 apr
03 apr
19 mar
18 mar

Inglise keele nädal

Mulle meeldib üks Johann Wolfgang von Goethe ütlus: „Kui ei tea võõraid keeli, ei tea midagi ka oma keelest“. Kaasaegses ühiskonnas on inglise keele oskus norm aktiivsele ja sihikindlale inimesele. Kui te suudate inglise keeles vabalt suhelda, siis avardab see teie võimalusi elus midagi ära teha oluliselt.

Kuid pole vaja arvata, et see on imelihtne. Iga keele õppimine on pikk ja vaevarikas protsess. Keelte õppimiseks on olemas väga palju erinevaid võimalusi. Kui teile ei meelde tegeleda traditsioonilise keeleõppega, võib valida ka mõne muu formaadi – ristsõnad, mõistatused, audiosalvestused, laulud, luuletused, mängud, filmid jne. Kõik see on igaühele tasuta kättesaadav, aga neid on võimalik rakendada ka tavalistes inglise keele tundides.

Määrdu Gümnaasiumi õpetajad pakuvad tihti erisuguseid, ebastandardseid ülesandeid, püüdes tõsta laste huvi võõrkeele õppimise vastu. Ka inglise keele nädala raames toimusid ülelinnalised olümpiaadid 6.-9.klassidele ning gümnasistidele. Iga päev oli pühendatud mõnele teemale. Inglisekeelsete maade päeval tutvustati esitluste ja videote abil riikide sümboolikat, ajalugu ja kultuuri. Interaktiivsete mängude päeval sai individuaalselt ja rühmades võistelda arvutimängudes. Laulude ja multikate abil inglise keele õppimise päev oli huvitav.

Toimusid tänupühale pühendatud tunnid, kus sai teha temaatilisi kaarte ja aplikatsioone. Inglise keele õpetaja Svetlana Stepnjova korraldas tänupüha-plakatite konkursi 3.-12.klassidele, 7.-11.klassile aga oli esitluste konkurss „Mille eest ma olen tänulik?“ ning toimus ka ülelinnaline 7.klasside maadetundmise viktoriin „Kas sa tunned Suurbritanniat“.

6.-7. klasside mõistatuste-huvilistele korraldas inglise keele õpetaja Tatjana Vasilieva mõistatustemängu „Kes ma olen?“

8.klasside õpilased osalesid intellektuaalses mängus “Inglise keelt kõnelevad maad“, mille valmistas ette ja viis läbi inglise keele õpetaja Galina Nast.

Inglise keele oskus on tänapäeval omamoodi aknaks maailma. Ja me püüame õpilastel aidata seda akent võimalikult avaralt avada.

  

Fotosid vaata siit: http://www.slideboom.com/presentations/1620454/English-Language-Week-2016-2017

Galina Nast

Maardu Gümnaasiumi inglise keele õpetaja

Autor: infojuht

07 jaanuar 2017 г.

Kontakt

Gümnaasium

(+372) 60 60 846

(+372) 60 60 846

info@mgm.ee

Ringi 64, Maardu, Eesti 74112

Mittestatsionaarne

(+372) 60 60 848

(+372) 60 60 848

inna.kald@mgm.ee

Ringi 64, Maardu, Eesti 74112