|
EST
Vimased õppe uudised:
16 apr
03 apr
19 mar
18 mar

Valgus, kaamera, mootor

Glamuur on 20-30ndate Ameerika elegants, kui Hollywoodi kinostuudio andis moetrende tervele maailmale. Kõik tüdrukud tahtsid samasuguseid soenguid nagu kuulsatel näitlejannadel, samasuguseid riideid ja loomulikult samasugust glamuurset ja ilusat elu. Sära, kuld, briljandid, kristall, pärlid, karusnahk, suured avatud katusega autod, igasugune küllus interjööris ja välimuses. Miks mitte sukelduda sellesse säravasse maailma kasvõi üheks õhtuks ja tunda end tõelise diiva või galantse härrasmehena?

Vahetult enne aastavahetust toimus Vaba Aja Keskuses noortele vanuses 14-26a temaatiline „Old Hollywood". Tasub nimetada, et praktiliselt terve üritus oli ette valmistatud noorte endi poolt. Igaüks sai tunda tol ajal valitsenud atmosfääri, pannes selga väikese musta kleidi või viimase moeröögatuse meestele – traksid. Vestibüülis algasid seltskondlikud vestlused, aga punasel vaibal särasid imelised inimesed. Terve õhtu jooksul kõlas muusika Old Hollywoodi stiilis ja seda tänu kahele Maardu bändile. Kordumatu The Rocket Cats esitas rockabilli ja rock-n-roll stiilis muusikat. 5 Degrees kinkis oma kuulatajatele pop-rock stiilis muusikat. Peo ajal loodi 3 filmistuudiot, mis väsimatult üksteisega konkureerisid parima stsenaariumi kirjutamises ja filmi lavastamises. Kuid jõudu ei raisatud asjata, iga selle õhtu näitleja sai oma esimese Oscari (kuid ehk mitte viimase).

Old Hollywood – unustamatu aeg, kuid ei tasu unustada, nagu ütles Austraalia ja Ameerika teatri-, filmi- ja telenäitleja, produtsent Hugh Jackman: „ Hollywood on täiskasvanute Disneyland. Sinna tasub tagasi minna vaid üheks õhtuks.“

Julia Proniagina

Maardu Gümnaasiumi õpilane

Autor: infojuht

15 jaanuar 2017 г.

Kontakt

Gümnaasium

(+372) 60 60 846

(+372) 60 60 846

info@mgm.ee

Ringi 64, Maardu, Eesti 74112

Mittestatsionaarne

(+372) 60 60 848

(+372) 60 60 848

inna.kald@mgm.ee

Ringi 64, Maardu, Eesti 74112