|
EST
Vimased õppe uudised:
16 apr
03 apr
19 mar
18 mar

Aeg armastada!

„Tõelisel armastusel on nii mõndagi ühist noorte käitumisega: see on samasugune ettevaatmatus, arutlematus, vahetus, naer ja pisarad,“ on öelnud kirjanik Honore de Balzac.

14.veebruaril tähistatakse paljudes maades valentinipäeva (Valentine's Day) või ka sõbrapäeva, nagu Eestis. Arvatakse, et armunute päeva tähistatakse juba üle 16 sajandi, kuid mis oli enne seda? Kas siis puudus inimeste vahel see soe tunne? Loomulikult mitte! Armastuse pidustused on teada juba varasemast ajastki, muinaskultuuride ajastust. Näiteks roomlased tähistasid veebruari keskel Lupercalia festivali jumalanna Juno Februata auks. 
Kuid nendel pidustustel on oma süüdlane.  Valentin, kelle nime tänapäeval see pidu kannab,  on jäänud meile üsna tundmatuks. Legendi järgi elas ta III sajandil e.m.a Rooma impeeriumis ja oli lihtne kristlik jumalasulane, samuti tegeles ta loodusteaduste ja meditsiiniga. Kartmata imperaatori viha, hakkas Valentin salaja armunuid paari panema. Tema lemmikmeelelahutus oli tülitsejate lepitamine, armastuskirjade kirjutamisel lillede kinkimisel aitamine. Kõik see on saanud kõikide armunute pidupäeva lahutamatuks osaks. Ka Maardu Gümnaasiumis tähistame seda päeva meelsasti.

Kas ainult täiskasvanutel on õigus armuda? Aga lapsed ainult hüüavad naljatades: „Pruut ja peigmees paras paar, taeva all on vikerkaar!“ Armastus võib meid vallutada isegi lasteaias. Teda võib ainult kadestada, sest tema kaunistab see ilus tunne. Ja igal valentinipäeval võib tunda end armastatuna ning kinkida oma tundeid teistele.

Armunuid on nii palju! Vist kõik on armunud: kes klassikaaslasesse, kes mõnda staari, kes oma töösse jne, jne. Seetõttu tähistavad valentinipäeva nii lapsed kui täiskasvanud.

14.veebruaril võtsid meid hommikul kooli tulles vastu valentinipäeva sümbolid -väikesed tiivulised inglid Cupidod – armastusejumalanna Veenuse pojad, kes vastutavad armunud oleku eest. Müüdid kinnitavad, et igaüks, keda tabab Cupido nool, armub esimesesse ettesattuvasse inimesse. Loodame, et meie kooli Cupidod tabasid võimalikult pajusid südameid ja soojendasid neid pärast külma talve.

Pidupäev ei möödunud ilma valentinikaartideta. Neid sai muretseda oma maitsele vastavaid või ise teha. Nende abil sai oma tundeid väljendada saates neid sõbrale või armsamale. Keegi ei jäänud üksi, oli ju hea võimalus leida endale numbripaariline ning saada selle eest auhind.

Öelda sooje sõnu neile, kes on teile tõeliselt kallid, ei tule vaid valentinipäeval. Nagu on öelnud Petrarca: „Osata välja öelda, kui palju sa armastad, tähendab vähe armastada.“

Näidake oma armastust ja olge õnnelikud!

 

Julia Proniagina

Maardu Gümnaasiumi õpilane

Autor: infojuht

22 veebruar 2017 г.

Kontakt

Gümnaasium

(+372) 60 60 846

(+372) 60 60 846

info@mgm.ee

Ringi 64, Maardu, Eesti 74112

Mittestatsionaarne

(+372) 60 60 848

(+372) 60 60 848

inna.kald@mgm.ee

Ringi 64, Maardu, Eesti 74112