|
EST
Vimased õppe uudised:
16 apr
03 apr
19 mar
18 mar

Õpime Totult!

„Aga kui raamat mõnele ei mõju?“ küsis Kirjuke.

„Seda ei saa juhtuda,“ vastas Võlur. „Jupatsitele mõjuvad raamatud alati hästi. Nad ei mõju ainult naturaalsetele … nii-öelda sündinud eeslitele.“

Nii kirjutas lastekirjanik, prosaist, dramaturg ja stsenarist Nikolai Nikolajevitš Nossov. Kui ei olnud veel ei internetti ega televiisorit, siis veetsid inimesed aega raamatuid lugedes. Ja see oli tegelikult vahva! Just raamatutest võib leida vastuseid elus ettetulevatele küsimustele, õppida tundma kangelaste tegusid ja teha neist järeldusi, sõnastada raamatute mõtet, parandada oma kultuurialaseid teadmisi, muutuda paremaks inimeseks ning anda saadud teadmisi teistele edasi.

23.novembril tähistati Nossovi 100.sünniaastapäeva. Tema pärandi kuulsaim osa on Totu muinasjutulised lood. Neist esimene oli muinasjutt „Vintik, Špuntik ja tolmuimeja“. Edaspidi ilmus triloogia „Totu ja tema sõprade seiklused“, „Totu Päikeselinnas“ ja „Totu Kuul“. Laste tähelepanu tõmbasid nendes teostes peamiselt huvitavad seiklused ja valitsev võlumaailm. Nikolai Nossov ei pannud oma teostesse ainult dünaamilise süžee, vaid ka moraali õppetunnid.

Veebruaris toimus Maardu Gümnaasiumis algklasside nädal, mis oli pühendatud Nikolai Nossovi teostele. Nädal algas multifilmi „Kuidas Totu õpib“ vaatamisega. See meeldis lastele väga. Sellele järgnes viktoriin. Järgmisel päeval tähistasime sõbrapäeva., mille puhul lapsed tegid temaatilisi kaarte „Südamest südamesse“. Igas vahetunnis sai neid siis oma sõpradele saata. Nädala keskel – kolmapäeval – oli aga hoopis tõsisem teema: õpilasuurimuste konverents. Õpilaste uurimustööde teemad olid väga erinevatel, kuid igaüks valdas oma valitud teemat väga hästi. Veel said lapsed näidata oma teadmisi Aabitsapeol. Esimese klassi õpilaste jaoks on see lemmikpidu, sest näitab, et oleme juba palju targemaks saanud. Algklasside nädal lõppes FlashMobi ja piduliku rivistusega, kus tänati kõiki tehtud töö ja nähtud vaeva eest!

Ehkki Totu on väljamõeldud tegelane, on meil, mida temalt õppida! Ärge unustage Nikolai Nossovi teoses öeldud sõnu: „Kui kellelgi on raske ja sa aitad teda, kui kedagi solvatakse ja sa kaitsed teda – see tähendab, et sa oled teinud head. Isegi kui keegi aitab sind ja sina tänad teda selle eest, ka see on heategu, sest alati on vaja olla tänulik ja viisakas.“

Julia Proniagina

Maardu Gümnaasiumi õpilane

Autor: infojuht

06 marts 2017 г.

Kontakt

Gümnaasium

(+372) 60 60 846

(+372) 60 60 846

info@mgm.ee

Ringi 64, Maardu, Eesti 74112

Mittestatsionaarne

(+372) 60 60 848

(+372) 60 60 848

inna.kald@mgm.ee

Ringi 64, Maardu, Eesti 74112