|
EST
Vimased õppe uudised:
16 apr
03 apr
19 mar
18 mar

Head naistepäeva, õpetajad!

„Dorian Gray portree“ autor on öelnud: „Mehi võib analüüsida või kritiseerida, naisi ainult jumaldada.“ On imeline, et on olemas päev, mil me saame väljendada oma suurt armastust, austust ja tänulikkust. Selles seisnebki naistepäeva võlu. Rahvusvaheline naistepäev on kevadine püha, mil pöörame tähelepanu naistele, mil inimkonna tugevam pool saab üllatada oma armastatud naisi kingituste ja hoolega.

Naistepäeva tähistamise komme sai alguse 20.sajandi algul, mil kogu maailmas valitsesid rasked olud. Ehkki esineb ka arvamust, et esimene New Yorki tekstiilivabrikus töötavate naiste „tühjade kastrulite marss“ toimus 8.märtsil 1857 ning selles sai Rahvusvahelise Naistepäeva eelkäija.

Tänapäeval ei ole naistepäev seotud naiste võrdõiguslikkusega, pigem on see päev seotud kevade, naise ilu, õrnuse ja hingetarkusega ning tähelepanu pööramisega naistele, vaatamata nende staatusele või vanusele.

Sel kevadisel päeval täitus Maardu Gümnaasium lillelõhnaga, kõikjal kõlasid siirad õnnitlused. Ei ole ju võimalik seda päeva ette kujutada kingituste ega lilledeta. Kõik kõige soojemad ja õrnemad sõnad - tänusõnad  kõlavad naistepäeval. Õpilased on need pannud luuletustesse ja lauludesse. Sel päeval olid kõik õrnema poole esindajad tähelepanu keskpunktis.

 

цветов. Все самые теплые и нежные слова, слова благодарности и трепетные признания звучат 8 Марта, которые ученики выражали в стихотворениях и даже в песнях. В этот рабочий день все представительницы прекрасного пола почувствовали в центре внимания, ведь именного 8 марта - все праздники, классные часы , поздравления и подарки были направлены именно на них. 
tuntud luuletaja Charles Boudelaire on öelnud: „Naine on kutse õnnele!“ võtke see kutse vastu ja olge õnnelikud!

Julia Proniagina

Maardu Gümnaasiumi õpilane

Autor: infojuht

08 marts 2017 г.

Kontakt

Gümnaasium

(+372) 60 60 846

(+372) 60 60 846

info@mgm.ee

Ringi 64, Maardu, Eesti 74112

Mittestatsionaarne

(+372) 60 60 848

(+372) 60 60 848

inna.kald@mgm.ee

Ringi 64, Maardu, Eesti 74112