|
EST
Vimased õppe uudised:
16 apr
03 apr
19 mar
18 mar

Kaitse end ja aita teist

Käesoleval õppeaastal osalesid 6.klasside õpilased projektis „Kaitse end ja aita teist“. Projekti jooksul said õpilased teadmisi esmaabist, ohutust käitumisest vees ja tänaval, tule- ja raudteeohutusest. Projekt lõppes võistluspäevaga Sisekaitseakadeemia territooriumil.

Juba mai algul pidid kõik 6.klasside õpilased tegema testi, milles nad said näidata omandatud teadmisi teoreetiliselt. Praktilisi oskusi aga tuli näidata võistluspäeval, mil Maardu Gümnaasiumit esindas 8-liikmeline võistkond. Võistkonna koosseisus oli 4 tüdrukut ja 4 poissi ning esindatud olid kõik 6.klassid.

Meie võistkond oli valmis edukaks meeskonnatööks ning nii koguti igast võistluspaigast tublisti punkte. Proovile sai ennast panna esmaabipunktis, kus tuli aidata kakluse käigus viga saanud tüdrukuid ja tuleohutuspunktis, kus pidi käituma ja tegutsema tulekahju tingimustes. Samuti said võistlejad näidata oma teadmisi õigest käitumisest maastikupõlengul ja raudteel. Katsumusteks olid sõjaväetelgi ülespanek ning jalgratta vigursõidurada, kuid needki punktid läbiti edukalt tänu heale meeskonnatööle. Uudsena oli metsapunktis vaja määrata kompassi järgi suund ning pakkida matkakott.

Lisaks võistluspunktidele said meie noored ka hulgaliselt uusi teadmisi ja kogemusi. Nii sai igaüks väljuda katusele sõitnud autost ja tulekustutiga lõket kustutada. Samuti korrati üle hammaste puhastamise reeglid ning ohutuse seiskohast olulised telefoninumbrid. Kuna ilmaga meil seekord eriti ei vedanud, siis saime jäält ja veest päästmise punktides vaid päästevahenditega tutvuda.

Kokkuvõttes oli võistluspäev meeleolukas, huvitav, põnev ja hariv. Ning rosinaks saial olid veel vahvad kingitused ning maiustused, mille said kõik osalejad.

Aitäh meie tublile võistkonnale toreda meeskonnatöö ja oma kooli au kaitsmise eest!

 

Tiina Kihulane

Maardu Gümnaasiumi projektijuht

Autor: infojuht

02 juuni 2017 г.

Kontakt

Gümnaasium

(+372) 60 60 846

(+372) 60 60 846

info@mgm.ee

Ringi 64, Maardu, Eesti 74112

Mittestatsionaarne

(+372) 60 60 848

(+372) 60 60 848

inna.kald@mgm.ee

Ringi 64, Maardu, Eesti 74112