|
EST
Vimased õppe uudised:
16 apr
03 apr
19 mar
18 mar

Viimane koolikell

Unustamatu ja meeliülendav moment noore inimese elus – jah, see on kooli lõpetamine.

Lõpukell on traditsiooniline lapsepõlvega hüvastijätu pidu. Lapsepõlv on möödas ja ees ootab tundmatu ja saladusi täis tulevik. See päev on samal ajal rõõmus ja kurb. Oli see ju just äsja, kui tänased Maardu Gümnaasiumi lõpetajad astusid ema-isa käe kõrval 1.klassi. Siis oli kõik alles ees: esimene õpetaja, esimene koolikell, esimesed rõõmud ja mured. Lõpukell tõmbab sellele ajale joone alla: lõppenud on õppimise maraton tundide ja vahetundidega, kontrolltööde ja koduste ülesannetega.

2017.aasta vilistlased märkisid, et kool oli nende jaoks kui meeldiv unenägu. Tunnist tundi sundisid õpetajad neid üles ärkama ja imekaunist teadmisi täis maailma enda ümber avastama.

Lõpukellad toimuvad koolides mai lõpus, kui õppetöö on juba lõppenud ning eksamid selja taga. On saabunud aeg lahkuda kodukooli seinte vahelt ja leida endale uus kindlus, on aeg tänada kõiki neid, kes 12 aasta jooksul endast tänastesse lõpetajatesse tükikese jätnud. Lõpukell on suurepärane võimalus öelda AITÄH! Selle päeva saab muuta eredamaiks päevaks kooliajast – selleks valmistusid õpilased ennastsalgavalt ja väga loominguliselt.

Heliseb viimane koolikell ja kõik koolikellad, mis kutsusid tundi või saatsid vahetundi, päevikud, õpikud, vihikud, hilinemised, ühised peod ja väljasõidud, klassijuhataja tunnid ja korrapidamine – kõik see on nüüd minevik.

Lõppenud on muretu kooliaeg koos oma hea ja halvaga ning meie oleme muutunud targemaks ja iseseisvamaks.

Sel päevad jätsid noored hüvasti oma õpetajate, kooli juhtkonna, sõprade ja koolimajaga. Esimene samm täiskasvanu elus tuleb teha juba väga varsti – see on sisseastumine kõrgkooli. Mõni peab vaid oma riigieksamite tulemused ära ootama, teine peab aga valmistuma kõrgkooli sisseastumiseksamiteks.

Maardu Gümnaasiumi on lõpetanud suur hulk medaliste, kes on jätkanud õpinguid nii Eesti kui välismaa kõrgkoolides. Mida nemad tänastele lõpetajatele soovivad?

Vadim Nekrjatš, 2012. aasta hõbemedalist, Euroakadeemia tudeng:

Soovin kõigile tänastele ja tulevastele koolilõpetajatele edukaid eksameid. Mingil juhul ei taha öelda, et tulevikku pole vaja karta. Hirm aitab teinekord kriitiliselt mõelda, aitab panustada vajadusel täiendavalt ning aitab sellega valmistuda eesseisvateks raskusteks. Tulevase elukutse valikusse tuleb suhtuda tõsiselt. Vale valik võib tähendada mitut kaotatud aastat. Elukutset ei tasu valida ainult külmalt kalkuleerides, valima peab südamega. Esitage endale küsimus: mis sind huvitab? Mida meeldib teha? Mis on sinu tugevused?  Siis saavutate edu elus ja töös. Kallid vanemad, ärge sundige oma lapsi kiirustama, ärge pressige enda arvamust peale. Vaid südamelähedast ala õppides saavutab noor tõelise edu.

Nikita Grušin, 2015.aasta kuldmedalist, õpib Soomes:

Nagu teiegi, nii ka mina õppisin Maardu Gümnaasiumis ja nagu ka teie, nii esitasin ka mina endale juba 10.-11.klassis tulevikuga seotud küsimusi: mida ma hakkan pärast lõpetamist tegema? Lähen tööle või asun õppima?

Võib olla on see mõnele teie seast ka soovituseks, kuid mina arvan nii: ehk on keegi teist mõelnud edasi õppida poppides teaduskondades? Enne sellise valiku tegemist peab meeles pidama: mida rohkem on elanike hulgas selle eriala esindajaid, seda suurem on konkurents ja tööd leida on raskem.

Õigem oleks valida see ala, mis teid tõmbab ja mille vastu teil on huvi. Ärge vaadake, kas see on moodne, vaid mõelge enda peale – mõelge oma peaga ja olgu teil oma arvamus. Mood tuleb ja läheb, nõudlus kasvab ja kahaneb, aga teie valik jääb alatiseks teiega. Seetõttu mõelge veel üks kord. Ega ilmaaegu öelda, et üheksa korda mõõda, üks kord lõika.

Jätkates õpinguid kõrgkoolis tuleb valmis olla raskusteks. Kuid oma kogemusele tuginedes võin ähelda, et uus kool, uus kollektiiv – see on huvitav ja avab uusi võimalusi. Ärge kartke mitte midagi! Kõige väärtuslikum, mida te teha saate, on panustada iseendasse, ütleb ju vanasõnagi, et inimene õpib kogu elu.

Neile, kes otsustavad minna tööle, soovin edu, sest see on väga vastutusrikas otsus. Hindan seda, et soovite olla iseseisvad ja omal käel hakkama saada. Soovi korral saab ju edasiõppimist ja töölkäimist ka ühendada, isegi välismaal. Loodan, et igaüks teist teeb parima valiku ega pea seda kahetsema!

Mõelge! Kaaluge poolt- ja vastuargumente! Valik tuleb teha teil ja vastutada oma valikute eest tuleb samuti teil endil!

 

Julia Proniagina

Maardu Gümnaasiumi õpilane

Autor: infojuht

21 august 2017 г.

Kontakt

Gümnaasium

(+372) 60 60 846

(+372) 60 60 846

info@mgm.ee

Ringi 64, Maardu, Eesti 74112

Mittestatsionaarne

(+372) 60 60 848

(+372) 60 60 848

inna.kald@mgm.ee

Ringi 64, Maardu, Eesti 74112