|
EST
Vimased õppe uudised:
16 apr
03 apr
19 mar
18 mar

Helepunased purjed

„Helepunased purjed“ on ainuskoolilõpetajatele pühendatud pidu maailmas!

Selle peo pidamine sai alguse juba 50 aastat tagasi. Esimest korda lasti ebatavaliste purjedega laev vette Neeval 27.juunil 1968.aastal, kuid 1979 traditsioon katkes. Taas hakati seda tähistama 2005.aastal. Selle sünnipaigaks peetakse Ždanovi-nimelist pioneeride maja Nevskil. „Helepunaste purjede“ pidulikkus ja üldine meeleolu rõhutavad neid lootusi, mis on linnal tänaste andekate ja perspektiivikate noorte suhtes, kelle kätes on tulevik. Praegu kujutavad „Helepunaste purjede“ pidustused endast võimast multimeediaetendust avatud veel.

Kooli lõpetamine on iga inimese jaoks suur sündmus. Peterburilastele on sel topelt tähendus. Maardu linna delegatsioonil avanes suurepärane võimalus nendega ülevat meeleolu jagada. Mälestusi jäi loendamatul hulgal. Kõik oli korraldatud väga heal tasemel. Umbes kell 10 õhtul algas Paleeväljakul teatraliseeritud etendus. Maardu delegatsioonil õnnestus kuulda selliseid tuntud esinejaid nagu Muumi Troll, Serebro, Surganova ja orkester, Artic&Asti, Marselle, Max Barskih, Aleksandr Panaiotov ja Grigori Leps. Umbes kell  1 öösel algab peo teine osa – sissejuhatav etendus, milles ilustulestik sädelev muusika saatel. Selline vaatemäng kestis umbes 20 minutit. Sel ajal liiguvad pidustused edasi Neeva akvatooriumisse.

„Helepunaste purjede“ pidustusi ootavad igal aastal pikisilmi nii Peterburi kui kogu Venemaa noored. Tänavu jagati välja 80 000 piletit.

Noored, kes said sellest üritusest osa, jagasid oma muljeid:

„Tohutu hulk inimesi, kes oli tulnud „Helepunaste purjede“ pidustustele, üllatas meid. Paleeväljakul oli rohkem inimesi, kui meie linnakeses,“ meenutab Anton Gaponenko, Maardu Gümnaasiumi vilistlane.

„Kõik oli lihtsalt imeline. Loomulikult oli ka raskusi ja arusaamatusi, kuid üldiselt oli kõik hästi, ning kokkuvõtteks jäid vaid head mälestused,“ kirjeldab Andrei Jakovlev, Maardu Gümnaasiumi vilistlane.

„Väljasõit meeldis väga, mul on palju muljeid. On sõnul kirjeldamatu, milline rõõm oli sellel üritusel osaleda. Ma ei kahetse ning mul on kahju neist, kellel polnud võimalik meiega kaasa sõita,“ jagab oma muljeid Viktoria Einpaul, kes lõpetas Maardu Gümnaasiumi 10.klassi.

„Mulle Piiteris meeldis. Tahan sinna kindlasti veelkord sõita ja külastada huvitavaid kohti. Helepunased purjed jäävad kauaks meelde. Ilus show, samuti nägin kuulsaid esinejaid,“ meenutab Irina JakovlevaMaardu Gümnaasiumi vilistlane.

„See reis oli lihtsalt imeline. Palju muljeid jäi Peterhofist, kuid pidustused meeldisid kõige rohkem. Ilustulestiku taustal jättis laev kordumatu mälestuse,“ jutustab Natalja Dorošenko, Maardu Gümnaasiumi 9.klassi lõpetaja.

„Väljasõit oli imeline, emotsioone on terve meretäis. Kogesin palju toredaid emotsioone, vahel olin heas mõttes šokeeritud. Meie seltskond jääb kauaks meelde, oli väga tore ja lõbus, nii juhtub harva,“ on kindel Andrei Smagin, Maardu Gümnaasiumi 11.klassi lõpetaja.

Täname Maardu Linnavalitsust ja Sankt Peterburi Kalinini rajooni administratsiooni meeldiva küllakutse eest!

 

Julia Proniagina

Maardu Gümnaasiumi õpilane

Autor: infojuht

22 august 2017 г.

Kontakt

Gümnaasium

(+372) 60 60 846

(+372) 60 60 846

info@mgm.ee

Ringi 64, Maardu, Eesti 74112

Mittestatsionaarne

(+372) 60 60 848

(+372) 60 60 848

inna.kald@mgm.ee

Ringi 64, Maardu, Eesti 74112