|
EST
Vimased õppe uudised:
16 apr
03 apr
19 mar
18 mar

Imeline aeg

Käes on 11.detsember, saabunud on imeline jõulude ootuse aeg, ees seisavad jõulu- ja uusaastapühad. On aeg luua pühade meeleolu, meid ootavad jõulupuu, pidulaud ja, loomulikult, kingitused. Just seetõttu on talvised pühad oodatud ja armastatud.

Määrdu gümnaasiumis on eriline nädal, mil algavad jõuluüritused ja käivad ringi päkapikud. See on meie kooli ammune traditsioon, mida armastavad nii suured kui väikesed. Kõiki õpilasi ootavad üllatused – ühe tunni ajal astuvad klassi päkapikud.

Vanadest aegadest on teada, et päkapikud on kas meessoost maa-alused habemikud, kes on tuntuks saanud oma rikkuse ja meisterlikkusega või kenad tütarlapsed. Muidugi on ka laps-päkapikud ja nooruk-päkapikud ja just nemad on käimas ka meie koolis.

Päkapikud pakkusid kõigile maitsvaid piparkooke, rääkisid huvitavaid fakte jõuludest ja uuest aastast, õpetasid tegema origamit, lugesid luuletusi ning täitsid kõik õpilased sooja ootusetundega.

Maardu Gümnaasiumi päkapikud soovivad kõigile rahulikke jõule ja õnnelikku uut aastat!

Aga veel par sõna uskumisest. Käisin ise koos päkapikkudega klassides kaasas, pildistasin ja rõõmustasin koos lastega. Arvan, et päkapikud olid suurepärased, andsid endast parima ja said ka vastutasuks rõõmu osaliseks, kui neisse usuti ja suhtuti aupaklikkusega. Üks viieaastane poiss ütles mulle kord, kui ma ei uskunud, et tema kass oskab rääkida: „Kas te siis ei tea, et see, mis on välja mõeldud, on tegelikult olemas.“ Neis sõnades on midagi nõiduslikku. Kui te olete usu kaotanud, siis olete te valmis kinkima usku kellelegi teisele. Olge ise kellelegi päkapikk või jõuluvana ning ärge kunagi unustage austada teist inimest, oma töid ja tegemisi, olgu see siis töö või õppimine. Hoidke asju enda ümber. Kui te neid nõuandeid järgite, siis olen kindel, et teil läheb elus kõik hästi.

     

Denis

huvijuht

Autor: infojuht

14 detsember 2017 г.

Kontakt

Gümnaasium

(+372) 60 60 846

(+372) 60 60 846

info@mgm.ee

Ringi 64, Maardu, Eesti 74112

Mittestatsionaarne

(+372) 60 60 848

(+372) 60 60 848

inna.kald@mgm.ee

Ringi 64, Maardu, Eesti 74112