|
EST
Vimased õppe uudised:
16 apr
03 apr
19 mar
18 mar

Õpilasuurimuste konverents

16.mail toimus Maardu Gümnaasiumis IX algklasside õpilasuurimuste konverents „Mida rohkem tead, seda huvitavam on elada“. Konverents on muutunud juba traditsiooniks ning sellel osalesid algklasside õpilased.

Nimetatud konverentsil esindasid oma klassi ja iseennast ning oma uurimuslikke töid järgmised õpilased:

Vitali Bogdanov, 2B, teema „Koolibri – imeline lind“

Andrei Dudakov, 2B, teema „Miks on vaja lastele malemängu õpetada?“

Tumas Oskaras, 2C, teema „Maailma suurim tigu“

Ernest Makarov, 3B, teema „Delfiinid – imelised olendid“

Marina Savinova, 3B, teema „Mikromaailm“

Anastassia Piskareva, 3B, teema „Vaal – maailma suurim imetaja“

Katerina Korljukova, 3B, teema „Päikesesüsteem“

3C, rühmauurimus  ja praktiline töö teemal „Hallitus“, tutvustas Maria Maslova (3C)

Kõik valitud teemad ja konverentsiesitused olid väga huvitavad ning noored uurijad kaitsesid oma teemasid vahvalt. Esineda suure auditooriumi ees ei ole ju sugugi lihtne, meie esinejad said aga suurepäraselt hakkama. Iga esitatud töö saavutas oma nominatsioonis autasu ja kingituse.

Tublid olid ka kuulajad-vaatajad, kes esitasid huvitavaid küsimusi, mis mõnikord olid ka omamoodi väljakutset esitavad. Ka aktiivsemad kuulajad said diplomi.

Idee korraldada õpilasuurimuste konverentsi ei ole kaugeltki uus. Konverentsil on koolielus tähtis koht. Kuid algklasside konverents on suhteliselt uus lähenemine. Uurimuslike tööde tegemine aitab õpilastel omandada oskusi probleemide loominguliseks lahendamiseks. Õpilased saavad leida endas uusi oskusi, avardavad oma teadmisi ning saavad eluks vajalikke kogemusi. Muidugi, uurimuslik töö algklassides on mõeldud peamiselt huvi äratamiseks, noored uurijad ei tegele veel tõsiste teaduslike probleemidega, pigem otsitakse vastust iseendas tärganud miksidele.

Algklasside õpilasuurimuste konverents pakub ka õpetajale võimalust enesearenguks. Noorte uurijate juhendamine on tohutu töö – tuleb juhendada töö koostamist, õpetada planeerima aega, leidma infot, vormistama töid, koostama ettekandeid ja veel palju muud. Kõige olulisem on aga see, et õpilase ja õpetaja vahel tekib loomingulise koostöö õhkkond.

IX algklasside õpilasuurimuste konverents „Mida rohkem tead, seda huvitavam on elada“ sai toimuda tänu paljudele abilistele. Suur aitäh tehtu eest Maardu Gümnaasiumi uurimustööde kuraatorile Svetlana Atajantsile, õpilaste juhendajatele Natalja Gilile, Žanna Aminevale, Irina Suškevitšile ning huvijuht Jesenia Antropovale. Täname ka konverentsi moderaatoreid Diana Strelkovat ja Daniel Djatlovit ning tehnilist abilist Õpilasomavalitsusest Vjatšeslav Živodujevit.

   

Deniss Šerstnjov

Maardu Gümnaasiumi huvijuht

Autor: infojuht

21 mai 2018 г.

Kontakt

Gümnaasium

(+372) 60 60 846

(+372) 60 60 846

info@mgm.ee

Ringi 64, Maardu, Eesti 74112

Mittestatsionaarne

(+372) 60 60 848

(+372) 60 60 848

inna.kald@mgm.ee

Ringi 64, Maardu, Eesti 74112