Maardu Gümnaasiumi õpilased osalesid 27. veebruaril 2020 Euroopa Parlamendis Euroscola päeval.
Sisutihe Euroscola päev Strasbourgis
Euroscola on Euroopa Parlamendi noorteprogramm, mis on mõeldud gümnaasiumide ja kutseõppeasutuste õpilastele. Sellesse programmi valiti koolid konkursi alusel. Eelmisel aastal osalesid meie kooli 11. klassi viis õpilast Diana Gurova eestvedamisel edukalt keskkonnaalasel videokonkursil, mille tulemusena said 25 õpilast ja kaks õpetajat võimaluse külastada Euroopa Parlamenti Strasbourgis. Kohale oli tulnud u 500 noort Euroopa Liidu 19 liikmesriigist. Euroscola päeval mängiti läbi üks päev Euroopa Parlamendi istungisaalis. Toimus kohtumine Euroopa Parlamendi ametnikega, kes tutvustasid parlamendi toimimist ja vastasid küsimustele. Iga koolil oli võimalus ennast tutvustada. Maardu Gümnaasiumist esines oma kooli ja maad tutvustava kõnega 12. klassi õpilane Daniil Bragin, kes muu hulgas rääkis nii PISA testi tulemustest kui ka meie koolis pakutavast väga heast keeleõppest ja erinevatest valikainetest. Daniil Bragin rõhutas, et meie kooli seltskond on paljurahvuseline, aga me kõik elame ühtse sõbraliku eestimaalaste perena.
Päeva teisel poolel toimus töö gruppides. Selle aasta teemad olid keskkond ja taastuvenergia, julgeolek ja inimõigused, noored ja meelemürgid, Euroopa tulevik, ränne ja integratsioon ning noorte tööhõive. Kõik õpilased olid jagatud erinevatesse „parlamendi komisjonidesse“, kus tuli oma eakaaslastega arutleda antud teemade üle. Hiljem pidi tulemusi istungisaalis „täiskogu istungil“ tutvustama. Igast riigist olid valitud ka pressiesindajad, kes intervjueerisid, filmisid ja pildistasid nii osalejaid kui ka ametnikke. Õhtul valiti parim pressifoto. Maardu Gümnaasiumi 12. klassi õpilane Sofja Sevalkina pälvis parima pressifoto auhinna. Õpetajatele anti ülevaade Euroopa Liidu poolt pakutavatest võimalustest ja toimus koostööseminar, mille käigus oli võimalik leida tulevaste projektide jaoks partnereid eri riikidest. Õhtuks oli sõlmitud palju tutvusi. Õpilased hindasid päeva igati kordaläinuks. Programmi ilmestas kultuurilooline õppereis, mille käigus tutvuti Strasbourgi vaatamisväärsustega.
Rikastav õppereis Pariisi
Õppereis jätkus Pariisis, kus külastati Louvre´i, Orsay ja Orangerie muuseume ja Pompidou keskust, võeti ette jalutuskäik Montmartre’il ning Sacré-Cœuri ja Notre-Dame’i ehk Jumalaema kiriku lähistel. Õpilaste arvates tuleks välisprojektides rohkem osaleda, sest sellised õppereisid avardavad silmaringi, aitavad kaasa nii üksteise paremale tundmaõppimisele kui ka koolis õpitu kordamisele. Viis päeva Prantsusmaal möödusid viperusteta ja märkamatult. Õpilased olid väga motiveeritud, teadmishimulised ja laitmatu käitumisega. Õpilasi saatsid ja õppereisi giidideks olid direktor Maiu Plumer ja õppejuht Kaider Vardja.
Osalemine Euroscola päeval ja õppereisil 26.2.–1.3.2020 sai teoks tänu Euroopa Parlamendi, Maardu Linnavalitsuse, Maardu Gümnaasiumi ja õpilaste perede toetusele.
Täname kõiki, kes õppereisi õnnestumisele kaasa aitasid!
Õpilaste arvamusi reisi kohta
Mis meeldis sellel reisil kõige rohkem?
Kogu programm oli huvitavalt koostatud, jõudsime planeeritud tegevused teha ja isegi vaba aega jäi meile veidi. Päevad olid sisutihedad.
Reisi kõrghetkeks oli Euroopa Parlamendi külastus Strasbourgis.
Europarlamendis nägime ja rääkisime seda, mida olime ühiskonnaõpetuse tunnis arutanud.
Muuseumide külastus oli parim. Seni on meile õppetundides fotodel näidatud maale, skulptuure jne, aga nüüd saime kõike seda oma silmaga näha.
Tore, et saime olla ka iseseisvalt ja õppida ise tundma linnu, jalutada ja nautida Pariisi…
Tutvusime oma eakaaslastega üle Euroopa, saime palju kontakte.
Tutvusime nii pealinna kui ka pealinnast ligi 500 km kaugusel oleva linnaga. Tahan kindlasti Strasbourgi tagasi minna, kus on puhtam, mugavam ja inimesedki sõbralikumad.
Reisikorraldus oli ladus, kõik sujus, hotellid olid suurepärased.
Hea, et oli ühendatud meeldiv kasulikuga (osavõtt Euroscolast ja õppereis Pariisis).
Väga meeldis, et saime teada rohkem poliitikute tööst, istuda nende kohtadel.
Saime rohkem teada Prantsusmaa kultuuriloost, nägime tema suursugusust.
Pompidou on ikka suurepärane kaasaegse kunsti keskus.
Minu arvates oli see meie elus ainulaadne võimalus.
Kooli poolt organiseeritud õppereise on vaja, sest
õpilased saavad reisil olles rohkem omavahel ja ka õpetajatega paremini suhelda ning rohkem tuttavaks;
see on justkui aktiivne puhkus;
saame praktiseerida võõrkeeli;
õpime paremini tundma teiste maade kultuuri;
reisid loovad ühtset peretunnet;
need arendavad silmaringi, õpilased saavad luua erinevaid tutvusi, mida tulevikus kasutada;
see on suurepärane võimalus kaasata ka tagasihoidlikumate materiaalsete võimalustega õpilasi;
need lähendavad inimesi;
see on õppetund väljaspool koolimaja;
need motiveerivad õpilasi paremini õppima;
oleme tänulikud iga sellise ettevõtmise eest.