Viva l´Italia!

Image

28. veebruarist 5. märtsini 2022 aastal Erasmus + projekti raames külastasid Maardu Gümnaasiumi õpetajad Itaaliat. Töölähetuse eesmärgiks oli tutvumine hariduse süsteemiga selles suurepärases riigis.

Olime Emilia-Romagna maakonnas Piacenza linnas, kus külastasime Istituto Comprensivo Della Val Nure kooli, mis omakorda asub mitmetes eraldi hoonetes. Seal õpivad koolieelikud, algklasside, keskastme ja gümnaasiumi õpilased. Need eraldi koolihooned asuvad Vigolzones, Ferrieres, Farinis, Bettolas ja Ponte dell´Olios, kus igapäevases töös pööratakse suurt tähelepanu innovatsioonile, loovusele ja ökoloogilistele probleemidele.

Viie päeva jooksul toimusid erinevate tundide külastused, kohtumised itaalia kolleegidega ja tutvusime selle maakonnaga.

Meid hämmastas itaalia õpilaste avatus, elav huvi õppimise vastu ning ka meie suhtes. Meile esitati väga palju erinevaid küsimusi. Lapsi huvitas kõik – mitu minutit kestab tund, kas meil antakse õpilastele ka koduseid ülesandeid, kas on ja kui pikk on meie koolivaheaeg, millised huviringid meil on, kas neil on piisavalt vaba aega ning vahetunde. Erilist tähelepanu tekitasid robootikaringid.

Jutustades Eestist, viisid meie õpetajad läbi töötoa, kus koos koos itaalia õpilastega tehti raamat Eesti kohta, räägiti rahvuslikest ja riiklikest sümbolitest.

Külastasime matemaatika, kunsti, muusika, inglise ja itaalia keele, tehnoloogia ja paljusid teisi tunde. Lasteaias õnnestus koos väikeste lastega teha savitööd. Kõik tunnid möödusid väga aktiivselt. Õpetajad motiveerisid õpilasi olema uurija rollis, mitte passiivse kuulajana. Esitlused, avatari loomine, mille puhul tehti enesetutvustus inglise keeles (avatar sõnastas teksti, mille kirjutas õpilane), koomiksid ja laulud. Eriti meeldisid muusikatunnid. Esimese klassi õpilased valmistasid karnevali jaoks suurepäraseid t-särke.

Õpilastel on suurepärane võimalus õppida muusikat ja kunsti, kasutades sisukaid ja hästi koostatud õpikud.

Arvukad kohtumised õpetajatega ning õppimise küsimuste arutamine võimaldasid teha järelduse, et kõik meie armastame oma tööd ning üritame teha kõike selleks, et õpilastel oleks huvitav õppida meie koolis.

Iga päeva teises pooles, pärast tundide külastusi ning koosolekuid õpetajatega õnnestus meil külastada Emilia-Romagna kauneid kohti nagu Crazzano Visconti, Bobbio, Cremona. Tutvusime ka maitsva, kohati erilise itaalia köögi toitude ja maakonna ajaloo ning kultuuriga.

Kõige tähtsam on see, et me kohtusime arvukate avatute, positiivsete ja elurõõmsate inimestega, olgu siis nad täiskasvanud või lapsed.

Nüüd tekkis meie õpilastel võimalus kirjutada Itaaliasse ja leida endale kirjasõpru. Itaalia on igati külastamist väärt, kuna on imeväärne, ilus, päikesepaisteline ja suurepärane koht, olgu see suurlinn nagu Milano või rahulikum maakoht nagu Ponte dell´Olio.

Natalja Mironova, õppejuht

Irina Lelkova, klassiõpetaja

Jüri Saealle, eesti keele õpetaja

Tatjana Naidjonova, eripedagoog

Alla Matejuk, kooliõde