Maardu Gümnaasiumi õpilaste näitetrupp Royal Theatre oli üleriigilisel mainekal luulefestivalil taas edukas

Image

Eesti poetessile Betti Alverile pühendatud 28. üleriigilisel luulefestivalil Jõgeval oli esindatud ka Maardu Gümnaasiumi näitetrupp Royal Theatre.

Iga-aastane luulefestival, mis on Eesti prestiižsemaid, on tulevaste näitlejate taimelava, millest on välja kasvanud mitmed tuntud ja tunnustatud Eesti näitlejad ning lavastajad. Festival koondab näiteringe üle kogu riigi. Iga ülesastuja esitab kuni 15-minutilise luulekava etteantud kirjaniku luulest. Seekord oli vaja ette valmistada kava Siuru kirjandusrühmitusse kuulunud luuletaja või luuletajate loomingu põhjal. Jõgeval astusid 20.–21. novembril 2020 üles 12 tugevat näiteringi.

Maardu Gümnaasiumi näitetrupp Royal Theatre, kuhu kuuluvad Karina Šmeljova, Kristina Šmeljova, Daniel Djatlov, Maria Kastujeva, Natalia Maricheva, Diana Horolski, Anastassia NesterenkoAnna PrudnikovaKatrin Viir, Nikita Matrossov, Sandra Haljaste, Daniil Kamur, Ivan Baranovski, Artyom Udalov ja Margarita Jerešina, pälvis Marie Underi luule põhjal loodud lavastuse „Surmamõrsjad“ eest mõjususe eripreemia.

Näitlejapreemia pälvis meie kooli 10.d klassi õpilane Anastassia Nesterenko.

Lavastaja ja õpilaste juhendaja oli õpetaja Eseniya Antropova. Konsultant oli Kaider Vardja. Grimeerija oli Elina Ivanova. Näiteringi abistas Maria Eliisa Jakobson.

Hea meel on ka selle üle, et kõik gümnaasiumiastme õpilased on ühe valikainena valinud draamakursuse. Valikaine üks väljundeid on kahtlemata osalemine üleriigilistel festivalidel. Näitetrupp osales festivalil teist korda. 

Palju õnne! Täname suurepärase töö ja meie kooli väärika esindamise eest!

Vt https://tahetund.eu/betti-alverile-puhendtud-28-luulepaevad-tahetund-2020/