Väikestest projektidest on saanud suured traditsioonid

Image

Maardu Gümnaasiumis ei möödu nädalat, kus midagi põnevat ei toimu. Sügis on olnud täis erinevaid põnevaid sündmusi ja neid jätkub veel terveks õppeaastaks.

Septembris osalesime aktiivselt rahvusvahelisel Spordinädalal, mille seekordseks alateemaks meie koolis oli liikumine looduses. Kõik õpilased ja suur osa kooliperest käis metsapargis jooksmas või kõndimas, osaleti teatejooksudes, algklassidele toimus kooliolümpia. Spordinädalale panid õla alla ka Eesti Olümpiakomitee ja Ühendus Sport Kõigile.

Sügis on ka aiasaaduste valmimise aeg. Meie koolis toimus traditsiooniline puu- ja köögivilja nädal „Söö ära!“, mil lapsed meisterdasid aiasaadustest vahvaid töid ning tuletasime üheskoos meelde värskete aiasaaduste vajalikkust meie toidulaual. Teemat jääb õppeaasta lõpuni hoidma igapäevane terviseamps, mida pakume koostöös PRIA ja meie tubli toitlustaja P. Dussmann OÜ kokkadega.

Veel üks oluline teema sügise saabudes on liiklusohutus. Tänavatel on taas rohkem autosid, lapsed peavad rohkem liikuma keerulisemates liiklustingimustes. Ootame traditsiooniliselt külla Lõvi Leod ja meie häid noorsoopolitseinikke, kes jagavad pisikestele koolijütsidele Liiklusaabitsaid, 5.–6.klasside õpilased lähevad aga ülekäigukohtadele taastama märkeid „Peatu! Vaata! Veendu!“ projekti raames.

Turvalisuse teema on oluline ka kooliseinte vahel. Programmi „Kiusamisest vabaks“ raames said 1. klasside õpilased tuttavaks Sõber Karuga, ees seisab vahva näidendi vaatamine. Noored Eseniya Antropova juhendamisel on ette valmistanud näidendi, mis räägib kiusamise ennetusest ja tuletab lastele meelde, milline on hea ja sõbralik käitumine.

Samal ajal kui nooremad õpilased keskenduvad teadmiste omandamisele, hakkavad lõpuklasside noored üha enam arutlema selle üle, kuhu edasi õppima minna ja millist karjääri endale luua. Siin tulevad meile appi Töötukassa karjäärispetsialistid, kes kutsuvad kõiki 9. ja 12. klasside noori individuaalsele karjäärinõustamisele.

Algamas on ka traditsioonilised „Tagasi kooli“ tunnid. Juba oktoobris-novembris räägime külalisõpetajate juhendamisel 7.–9.klasside noortega turvalistest suhetest. On ju just selles vanuses meil ees palju uusi kohtumisi ning kerged tutvumised kasvavad suurteks tunneteks.

Loodame, et kuri haigus lubab kõikidel meie plaanidel teostuda.

Tiina Kihulane, Maardu Gümnaasiumi arendusjuht